poniedziałek, 30 grudnia 2013

O PRZEPISACH BLW

W celu lepszego usystematyzowania wpisów na blogu postanowiłam wprowadzić nową zakładkę PRZEPISY gdzie będą pojawiać się... przepisy :) Obecnie znajduje się tam zaledwie kilka wpisów dotychczas opublikowanych na blogu, ale z biegiem czasu będzie ich przybywać. Prezentowane przeze mnie przepisy to zbiór dań skierowanych do najmłodszych w ramach diety BLW, ale oczywiście może korzystać z nich cała rodzina. Są to bowiem zdrowe, lekkostrawne i pełnowartościowe posiłki. W wersji dla dorosłych, w mojej kuchni dania te wzbogacam o rozmaite sosy, dipy, zestawy surówek lub bogatszy zestaw przypraw, ale niekoniecznie. Często jemy dokładnie to samo co nasz synek (obecnie niespełna roczek).

Dodam, że jeszcze niedawno nie cierpiałam gotować. Większość wyszukanych gdzieś przepisów przerastały moje możliwości kucharzenia, a na wymyślanie własnych kompozycji brakowało mi kuchennej wyobraźni. To się zmieniło wraz z rozszerzaniem diety Maciusia. Chciałam uniknąć "słoiczków" więc zaczęłam od poszukiwania informacji co dla takiego dziecka będzie najlepsze, jakie produkty, jakie przyprawy i jak skomponowane. I okazało się, że aby stworzyć zdrowy i smaczny obiadek dla malucha wcale nie trzeba godzin spędzonych w kuchni i wielu produktów. Mogę nieśmiało powiedzieć, że kucharzenie staje się moją pasją. Poszukiwanie nowych połączeń i smaków jest ciekawym doświadczeniem. Czasem wystarczą 2 - 3 składniki, dosłownie chwila i mamy gotowe danie. Wszystkie przepisy, jakie tu zamieszczam są przede wszystkim zdrowe dla całej rodziny, ale też bardzo proste. Nie znajdziecie tutaj wyszukanych, wykwintnych dań, bo na takie po prostu nie mam zwykle czasu. Z doświadczeń znajomych wiem, że wiele matek i ojców ma podobny problem, więc blog może stać się dla Was inspiracją. Tego Wam życzę.
Dodam jeszcze, że wszystkie przepisy są mojego autorstwa, aczkolwiek podpieram się wiedzą z wielu książek i stron internetowych. Natomiast żaden przepis nie jest kopią z innej strony, a jeśli tak się kiedyś stanie to za zgodą autora.

4 komentarze:

 1. Świetny pomysł ze stworzeniem nowej zakładki. Czekam na Twoje kolejne przepisy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajnie, będę zaglądać bo cały czas coś próbuję nowego mojemu niejadkowi proponować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia z nowa zakłada ;) Pozdrawiam, Mama A.

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdecznie zapraszam Twój blog do nawiązania współpracy z Mikserem Kulinarnym:
  http://zmiksowani.pl

  Nie wiem czy wiesz, ale Mikser Kulinarny jest serwisem zrzeszającym polskie blogi kulinarne. Obecnie posiada ponad 4 000 blogów w bazie, z których pobrał już ponad 600 000 przepisów kulinarnych. Nasz serwis jest jednym z najpopularniejszych serwisów kulinarnych w Polsce. Dzięki nam, fani kuchni utworzyli już ponad 25 000 wirtualnych książek kulinarnych, w których zapisali ponad 400 000 przepisów do wypróbowania na później! Twoje przepisy też mogą się w nich znaleźć :)

  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń