KOSMETYKI NATURALNE DLA DZIECI

Jak już wspomniałam we wstępie moje ekologiczne zainteresowania skupiają się przede wszystkim wokół tego, co spożywa moja rodzina, ale również tego, jakich kosmetyków używa. I tu od razu muszę powiedzieć, że pewnych niechcianych substancji chemicznych raczej nie da się zupełnie wykluczyć z użycia (nie znalazłam dotąd np. żelu do golenia bez parabenów, SLS -u czy innych szkodliwych substancji), to na pewno można starać się je zminimalizować. I tak właśnie staram się robić.
Dlaczego wybieram kosmetyki pochodzenia naturalnego? Dziś wiele słyszy się o szkodliwym działaniu niektórych związków pochodzenia syntetycznego na ludzki organizm. Dyskusja o tym wciąż jest otwarta i jeszcze nie doprowadziła nas do jednoznacznej odpowiedzi. Dla mnie, jako chemika, kwestia jest bezdyskusyjna. Jeśli znaczna część składników kosmetyku pochodzi z ropy naftowej to nie może on być zdrowy, powiem więcej - na pewno jest niezdrowy. Teraz wspomnę tylko słowem jakich związków powinniśmy unikać najbardziej, a już niebawem więcej materiałów na temat każdego z nich. Są to methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, SLS, SLES, parafina, silikony, PEG i wiele innych, o których będę pisać na bieżąco.

Chcę także dodać, że istotnym jest odróżnienie kosmetyków naturalnych od ekologicznych kosmetyków certyfikowanych. Otóż kosmetyk, do produkcji którego użyto zaledwie 3% składników naturalnych już może zostać nazwany "naturalnym". To wielka pułapka, bo znaczna część składników takiego preparatu jest pochodzenia chemicznego. Dlatego tak ważne jest abyśmy dokładnie czytali skład kosmetyków dla dzieci i świadomie wybierali te, które posiadają certyfikat ekologiczny. Dostaniemy wówczas gwarancję, że nasz kosmetyk składa się w 95% ze składników pochodzenia naturalnego.

Opowiem Wam o tych kosmetykach, które sama używam w domu, ja, moje dzieci, moja rodzina. O tych kosmetykach, które możemy w prosty sposób wykonać sami w warunkach domowych korzystając z tego, co w ofercie ma nasza kuchnia.

MASŁO SHEA NA MROZY
SIEMIĘ LNIANE
LEGENDARNE MYDŁO Z ALEPPO
OLEJ ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW
ORZECHY PIORĄCE
NATURALNY KREM NA ODPARZENIA
NATURALNA PASTA DO ZĘBÓW
NATURALNA KĄPIEL
EKO PIELUCHY
W TROSCE O PUPĘ NIEMOWLAKA - EKO CHUSTECZKI
LOGONA - ŻELE DO ZĄBKÓW
RDA PASTY DO ZĘBÓW


1 komentarz:

  1. Cieszę się, że poruszyłaś ten temat. Wybierając kosmetyki dla dzieci, trzeba być ostrożnym. Moja Marysia miała alergię i Pani Doktor poleciła nam linię Bioselect - http://bioselectpolska.pl/produkty/dla-dziecii. Po tygodniu skóra Marysi wróciła do normy i od tamtego czasu ma się dobrze! także polecam gorąco.

    OdpowiedzUsuń