niedziela, 17 listopada 2013

NATURALNY KREM NA ODPARZENIA

Podzielę się dziś z Wami nowością, która zagościła w moim domu tydzień temu. To naturalny, hipoalergiczny i certyfikowany krem na pieluszkowe odparzenia firmy Earth Friendly Baby - Krem z Czerwoną Koniczyną (ang. diaper care cream). Produkt został stworzony na bazie wyłącznie organicznych składników roślinnych, nie jest testowany na zwierzętach. W jego skład wchodzi ekstrakt z czerwonej koniczyny o działaniu przeciwzapalnym, tlenek cynku, który również działa przeciwzapalnie, ściągająco i łagodząco na podrażnioną pupę niemowląt.
Ponadto w kremie znalazły się łagodne olejki roślinne oraz pszczeli wosk. Preparat jest bezzapachowy, bez dodatku środków konserwujących, szkodliwych parabenów, PEG i SLS-ów.
Krem wystarczy nakładać pod pieluszkę tylko wówczas, gdy pojawi się czerwone podrażnienie, wystarczy dosłownie bardzo cienka warstwa, nie ma potrzeby nakładać dużej ilości kremu. Nie nakładamy kremu profilaktycznie przy każdej zmianie pieluszki jeśli pupa nie ma śladów odparzenia, wówczas nie jest to potrzebne. Krem dostępny jest w opakowaniach o różnej wadze - 43 i 113 gram. Cena tubki to około 20 zł za mniejsze opakowanie. Nie spotkałam dotąd produktów Earth Friendly Baby w sklepach stacjonarnych, wyłącznie na portalach internetowych.
Krem na odparzenia pieluszkowe mogę polecić z czystym (ekologicznym :) ) sumieniem. Jak dotąd nie miałam okazji sprawdzić jego działania przy mocnym odparzeniu, ale z niewielkimi podrażnieniami radzi sobie doskonale i co ważne - szybko.
Earth Friendly Baby zajmuje się produkcją również innych ekologicznych kosmetyków dla dzieci. W ofercie dostępne są między innymi szampony, oliwki do masażu, chusteczki nawilżające, płyny do kąpieli, balsamy do ciała i wiele innych, ciekawych produktów. Zachęcam do zapoznania się z ich ofertą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz