niedziela, 17 listopada 2013

POMARAŃCZOWA KULA ZAPACHOWA

Chciałam Wam dzisiaj zaproponować ekologiczny i w 100% naturalny zamiennik chemicznych odświeżaczy powietrza, zapachów do mieszkania czy łazienki. Pomarańczową kulę zapachową wykonuje się w 5 minut i najlepiej zaangażować dzieciaki, które uwielbiają tę zabawę. Pomarańczę kroimy na dwie połowy i do każdej z nich wkłuwamy (można zarówno do miąższu jak i skórki) suszone goździki.
Ilość goździków jest dowolna w zależności od preferencji zapachowych domowników. I kula gotowa. Możemy oczywiście ozdobić naszą zapachową kulę dowolnymi gadżetami - wstążką, ozdobnym sznureczkiem i postawić na stole jako pachnący element wystroju. Doskonale sprawdza się także jako zapach w łazience, kula postawiona na wannie działa relaksująco i kojąco. Swoisty rodzaj aromaterapii. Moja rodzina uwielbia ten zapach pomarańczy z goździkami, dlatego kula często gości w naszych progach :) Przywołuje zapach lasu, grzanego wina z korzeniami, ciepła i spokoju. To moje skojarzenia :)
Kula może być również świetnym prezentem dla babci od ukochanej wnusi :)
Dodam, że taka zabawa ma działanie terapeutyczne dla dzieci z nadwrażliwością dotykową i zapachową. Niemniej należy być ostrożnym, bo zapachy te należą do dość intensywnych i nie każde dziecko będzie je tolerować. Wówczas należy to uszanować i nie zmuszać dziecka do zabawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz