poniedziałek, 25 listopada 2013

SZAMPONY BEZ ZBĘDNYCH POLEPSZACZY

Nic nie umknie niepowąchane :)
Znów trzeba zacząć od tego, że znakomita większość dostępnych w sklepach szamponów dla dzieci to chemiczna mieszanina substancji, która ma zapewnić doskonałe mycie włosów i skóry głowy. Bez szczypania w oczy, najlepiej. Jeden z bardzo popularnych "łagodnych szamponów dla dzieci od pierwszych dni życia" Bambino zawiera w składzie aż 16 komponentów. W tym rakotwórczy SLS, 5 różnych PEG - niemniej szkodliwych i jeszcze inne chemiczne składniki. Nie możemy tego robić naszym maluszkom. Dajmy im szansę na zdrowy rozwój, przynajmniej tam, gdzie mamy na to wpływ.
Zatem najlepiej będzie jeśli od razu przejdę do szamponów opartych na bazie składników naturalnych.
Oferta na rynku ekologicznym jest dosyć szeroka, tym bardziej, że wiele żeli do mycia ciała funkcjonuje również jako szampon. Ja mogę polecić jeden z nich - certyfikowany Szampon dla dzieci i niemowląt Eco Cosmetics, który może również pełnić rolę płynu do mycia całego ciała. W 100% stworzony ze składników naturalnych, a 16% pochodzi z upraw ekologicznych. Bez barwników, konserwantów, aromatów. W składzie znaleźć można ekstrakt z granatu i rokitnika. Szampon ten dla niemowląt, z małą czuprynką, jest super. Przy bujnych włosach problemem może być to, że szampon słabo się pieni. Ale na tym właśnie polega świat ekologii. Takim szamponem o niskim spienianiu na pewno można umyć każdy rodzaj włosów, trzeba tylko się przyzwyczaić. Albo raczej odzwyczaić od SLS - ów, które są świetnymi, acz szkodliwymi spieniaczami. Cena około 40zł/200 ml.
Starsza córka niestety nie do końca tolerowała zapach tego szamponu, dlatego postanowiłam wypróbować inny, oparty na bazie mydła z Aleppo, certyfikowany BabyMiel - producent Alepia. (o mydle z Aleppo pisałam tu  LEGENDARNE MYDŁO Z ALEPPO). Szampon/żel 2w1 jest super. Oparty na bazie tylko trzech składników: wody, miodu i mydła z Aleppo, na pewno nie zaszkodzi moim dzieciom. Doskonale myje włosy, zapach nie przeszkadza. Może trochę mamie, ale mama nie lubi miodu :) Cena to około 48 zł/250 ml.
Znam ponadto serię szamponów dla dzieci i dorosłych duńskiego producenta Urtekram, które oparte są również w 100% na naturze. Oferta jest dosyć szeroka, szampony zawierają różne dodatki, np. glinkę z morza martwego, rumianek, lawendę, zieloną herbatę. Są też takie dedykowane tylko małym dzieciom, jak i uniwersalne żele do mycia/szampony 2w1. Cena około 28 zł/250 ml.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz