czwartek, 14 listopada 2013

LEGENDARNE MYDŁO Z ALEPPO

Mydło z Aleppo inaczej zwane Alep lub "mydłem doskonałym" to historia sięgająca 4000 lat. W 100% ekologiczne, wykonywane ręcznie z wyłącznie naturalnych składników ma na całym świecie ogromną rzeszę swoich wiernych fanów. Mydło pochodzi z Syrii, składa się z zaledwie trzech składników - oleju laurowego (to naturalny antybiotyk), oliwy z oliwek oraz sody z wody morskiej. Moja cała rodzina nieraz korzysta z walorów tego mydła. Ma ono dobre właściwości nawilżające, natłuszczające, oczyszczające, ale także bakteriobójcze i lecznicze (goi drobne ranki).
Mydło z Aleppo jest doskonałe do cery trądzikowej, z egzemą i łuszczycą. Świetnie nadaje się również dla niemowląt. Mydło można dostać pod różną postacią - w zależności od zawartości oleju laurowego (od 5 do 80%) działanie mydła zmienia się od łagodnie myjącego (dla całej rodziny, niemowląt) do mocno oczyszczajacego, antyseptycznego. 80% mydło Alep jest stosowane niemalże jak lek dla cery z egzemą. Przygodę z mydłami z Aleppo najlepiej rozpocząć od najbardziej łagodnych 5%, a po przyzwyczajeniu skóry sięgnąć po bardziej stężone. Najbardziej optymalne to mydło 25 lub 40%, dla całej rodziny do codziennego stosowania, do golenia, ale raczej do cery tłustej, z problemami, z trądzikiem. Dla cery suchej radzi się używać mydło 5%, w którym przewyższa zawartość oliwy z oliwek o działaniu silnie nawilżającym.
Mydło ma specyficzny zapach, który może niektórym nie odpowiadać, ale na pewno można się do niego przyzwyczaić. Oryginalne dostępne jest w dużych, mało poręcznych kostkach, ale można sobie z tym poradzić krojąc go na kawałki. Niektóre mydła dostępne na rynku posiadają zawieszkę na kran ułatwiającą używanie. Mydła Alep można również dostać z dodatkiem różnych naturalnych składników, jak czarnuszka, lawenda, rozmaryn, kofeina oraz z błotem z Morza Martwego. Na bazie mydła Alep można kupić wiele innych kosmetyków dla całej rodziny, takie jak mydła w płynie, żele do kąpieli, szampony, mydło odplamiające.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz