wtorek, 19 listopada 2013

MIO BIO HERBATKA

Ten wpis może zainteresować mamy, które poszukują dla swoich maluszków zdrowej herbatki. Zdecydowana większość gotowych, granulowanych herbatek jest mocno dosładzana cukrem, glukozą lub dekstrozą, a czasem nawet dwoma spośród tych składników. Znalazłam też takie herbatki, które zawierały regulatory kwasowości.
Według producenta niemowlę po wypiciu herbatki XYZ będzie spokojne i odprężone. W moim odczuciu efekt może być odwrotny, dziecko może być pobudzone po dawce cukru prostego jakimi są substancje słodzące.
 A co ze składnikami głównymi? Okazuje się, że produkty te bardzo często zawierają jedynie aromaty smakowe albo ekstrakty z ziół w zaledwie śladowych ilościach. Oto przykłady herbatek i ich składy:

- herbatka rumiankowa po 4 m-cu (ekstrakt z rumianku, olej - 1,3%) !!!
- herbatka jagodowa po 5 m-cu (naturalny aromat jagodowy i suszone jagody w proszku 2% w postaci syropu glukozowego)
- herbatka z jabłka i melisy (tylko 1,8% ekstraktów, aromatów).

Przykładów oczywiście można mnożyć, składy zmieniają się w zależności od producenta, ale najczęściej nie mają nic wspólnego ze zdrowym napojem. O dużej szkodliwości dosładzanych herbatek można mówić również w aspekcie coraz powszechniejszej próchnicy butelkowej. Przyzwyczajenie dziecka do słodkich napojów, zasypianie przy butelce, uspakajanie dziecka butelką i przede wszystkim niezdrowy skład popularnych herbatek znacznie zwiększają ryzyko próchnicy u maleńkich już dzieci. Ważne, aby jak najszybciej oduczyć dziecko pić z butelki i oczywiście nie podawać dosładzanych napojów.

Chcę Wam polecić zamiennik granulowanych herbatek, oparty w 100% na naturalnych składnikach - ziołach. Jest to herbatka "Spokojny Sen" Mio Bio Herbatka, której producentem jest Dr Alex Sadlek. Jej składniki ziołowe łagodzą dolegliwości "brzuszkowe" oraz działają łagodnie uspokajająco. Można ją podawać niemowlętom od 1 miesiąca. W jej skład wchodzą:

- owoc kopru włoskiego
- koszyczek rumianku
- liść melisy

Herbatka wymaga zaparzenia. W opakowaniu znajduje się 20 torebek, cena około 8 zł / opakowanie. Herbatkę tą zawsze mam w domu, lubi ją też 5 - letnia córka i nazywa ją "herbatką z misiem" :)

Drogie Mamy, przemyślcie te moje wywody zanim sięgnięcie w sklepie po super ładne, kolorowe opakowanie herbatki dla Waszych maleństw. Czytajcie składy i unikajcie cukru bo ten na pewno nie jest potrzebny niemowlętom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz