środa, 6 listopada 2013

WADY BLW


Chcę być obiektywna i muszę powiedzieć, że BLW ma swoje wady, nie tylko zalety. I tak niestety kupione warzywa, owoce czy zboża mogą (ale nie muszą) zawierać niechciane związki, pestycydy, barwniki, sztuczne aromaty, konserwanty, a nawet metale ciężkie. Tylko certyfikat jakości może w 100% zapewnić nas o czystości produktu. Słoiczki są przebadane, a składniki użyte do produkcji obiadków czy deserków pochodzą z upraw ekologicznych.

Ponadto na pewno samodzielne przygotowywanie posiłków dla Malucha jest bardziej czasochłonne niż otwarcie i podgrzanie słoiczka. Ale serce włożone do gotowania dzidzia na pewno wyczuje i doceni :)

 No i nieuniknione... sprzątanie. Jak dobrze pójdzie to mamy do umycia tylko dzidzię, stół i krzesełko, ale często niestety dochodzi podłoga (polecane są maty do rozłożenia pod krzesełko i "zawracanie" jedzenia żeby zbyt dużo się nie marnowało), a nawet ściany, okoliczne przedmioty, a czasem nawet mama, tata i siostra, kto tam w pobliżu przebywa :)

1 komentarz:

  1. Wiedzę o BLW zaledwie musnęłam, kiedy moje maluchy były jeszcze na tyle małe jakoś o tym się nie mówiło... Natomiast jeśli chodzi o słoiczki to mam mieszane odczucia - my akurat z tych, którzy przygotowywali posiłki samodzielnie po pierwsze moje szkraby słoikowym jedzeniem pluły na prawo i lewo i w sumie się nie dziwię, bo to naprawdę bez żadnego smaku :), po drugie moje zaufanie słoikowemu jedzeniu zachwiało odkrycie znajomego - nagłośnione jakiś czas przez jedną z gazet. Marek (znajomy) zwrócił uwagę na skład potrawy słoikowej, ponad 30% stanowiło w niej MOM - O tu o tym odkryciu między innymi pisano... http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8939917,Miesne_wypelniacze_w_jedzeniu_dla_niemowlat.html

    OdpowiedzUsuń