wtorek, 3 grudnia 2013

ODPOWIEDŹ TETRA PAK NT. BISFENOLU A

Poniżej cytuję wypowiedź jaką otrzymałam od Kierownika ds. Zapewnienia Jakości firmy Tetra Pak odnośnie zapytania o Bisfenol A:


Szanowna Pani,

Bisfenol A (4,4'-dihydroksy-2,2-difenylopropan) jest substancją wyjściową (monomerem) do produkcji polimerów takich jak poliwęglan lub używany w niektórych warstwach w produkcji puszek. Tetra Pak nie używa tego typu materiałów w warstwach stykających się z produktem w naszych materiałach opakowaniowych. Warstwy posiadające kontakt z żywnością w opakowaniach Tetra Pak zbudowane są z polietylenu bądź kopolimerów polietylenu, które – bazując na ich chemicznej naturze i w nawiązaniu do deklaracji dostawców naszych surowców, nie zawierają Bisfenolu A jako składnika w ich materiałach, np. Bisfenol A nie jest używany jako monomer ani jako dodatek, ani składnik obróbki w produkcji tychże materiałów surowcowych.

Bisfenol A nie jest dodawany również w trakcie przetwarzania surowców na finalny materiał opakowaniowy Tetra Pak.
W rezultacie Bisfenol A może zostać wykluczony jako składnik w warstwach posiadających kontakt z żywnością materiału opakowaniowego, zamknięć oraz słomek produkowanych i dostarczanych przez firmę Tetra Pak i jest zgodnym z oczekiwaniem, że substancja ta nie pojawi się jako składnik pakowanej żywności poprzez jej transfer z materiału opakowaniowego.

Z poważaniem,

Radosław St. Rozmierski
Kierownik ds. Zapewnienia Jakości


Możemy być zatem spokojni o jakość tych opakowań, w które pakuje Tetra Pak. Tetra Pak obsługuje wiele polskich producentów żywności, pakują m. in. soki, nektary, napoje (np. Hortex), produkty przemysłu mleczarskiego, zupy, sosy, dania gotowe, przeciery, sery, lody itd.

1 komentarz:

  1. Dzięki za tę informację. A tak przy okazji - nominowałam Twój blog do Liebster Blog Award - szczegóły znajdziesz tutaj: http://ciaza-strach-sie-bac.blogspot.com/2013/12/no-i-daam-sie-wkrecic.html . Zapraszam do zabawy i pozdrawiam serdecznie!:) P.S. Wcześniej nie zauważyłam, że już wcześniej byłaś nominowana. Przepraszam zatem, ale może jeszcze raz zechcesz się pobawić?:)

    OdpowiedzUsuń