sobota, 16 listopada 2013

DLACZEGO BLW


Dlaczego w ogóle zdecydowaliśmy się na tę formę nauki jedzenia naszego synka? Z kilku powodów. Pierwszy i najważniejszy to przykre doświadczenia związane z karmieniem naszego starszego dziecka, dziś 5 - letniej już Hani. Hania wychowana była na słoiczkach do pierwszego roku życia. Przejście na pokarmy gotowane okazało się dla nas przykrym doświadczeniem.
Każdy sposób przygotowania jedzenia był dla niej nieodpowiedni. Bardzo dużo czasu upłynęło zanim Hania oswoiła się z nowymi smakami, konsystencją. Kosztowało nas to wiele stresu, obaw o jej zdrowie i rozwój. Niestety jedzenie do dzisiaj jest sporym problemem u córki. Je malutko, niechętnie, nie potrafi się skupić na jedzeniu, wybiera tylko nieliczne produkty, niechętnie albo i wcale nie sięga po nowe rzeczy. Najgorzej oczywiście jest z warzywami. Na palcach jednej ręki policzę warzywa, które zjada, i jeszcze mi sporo tych palców zostanie :) Nie mogę powiedzieć z całą pewnością, że jest to wina słoiczków, dlatego tym razem spróbuję inaczej i poczekam na efekty.
BLW to ponadto świetna zabawa dla malca. Radość, z jaką mały zabiera się do pałaszowania, początkowa nieporadność i stopniowe małe sukcesy są bezcenne :) Jedzenie to nie przymus, a czysta przyjemność, i o to chodzi!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz