czwartek, 14 listopada 2013

SIEMIĘ LNIANE

Sprawdzone przez pokolenia siemię lniane wykorzystuje się do dziś w leczeniu wielu chorób, między innymi żołądka, jelit czy chorób gardła. O zastosowaniu siemienia jako preparatu leczniczego znajdziecie niebawem w dziale MEDYCYNA NATURALNA DLA DZIECI, a tutaj chciałabym skupić się na jego właściwościach jako kosmetyku.

Siemię lniane ma właściwości nawilżające. Po namoczeniu i stłuczeniu ziaren powstanie oleista "papka", którą można okładać suche miejsca na ciele. Często zdarza się, że wysuszona skóra łokci naszych pociech potrzebuje nawilżenia, wówczas ta maseczka sprawdzi się rewelacyjnie.
Pół szklanki siemienia może również uczynić cuda w pielęgnacji skóry atopowej. Należy wrzucić siemię do 5 litrów wody, doprowadzić do wrzenia i gotować 15 minut. Po tym czasie zdekantować powstały "glut" znad siemienia. Uzyskany wyciąg z siemienia należy przelać do wanny wypełnionej niewielką ilością wody i zażywać kąpieli jak zwykle. Po kąpieli nie spłukiwać ciała wodą. Taka przyjemność nie tylko relaksuje i odpręża, ale świetnie nawilża skórę, również tą najbardziej wrażliwą - atopową.

1 komentarz:

  1. Takiego zastosowania siemia lnianego nie widziałam. Dzięki wielkie!

    OdpowiedzUsuń