czwartek, 14 listopada 2013

OLEJ ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW

Olej ze słodkich migdałów to jeden z najstarszych znanych olejów kosmetycznych. Pozyskiwany jest z nasion drzewa migdałowego, a w jego skład wchodzą głównie kwas oleinowy oraz linolowy, a ponadto wiele witamin takich jak A, B1, B2, B6, D, E. Olej ten jest wyjątkowo łagodny, lekki, bezzapachowy, nie alergizuje, stąd jest doskonały do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt.
Kosmetyk ten możemy użyć na wiele sposobów. Po pierwsze, jako delikatny emolient. Olej dodany w niewielkiej ilości do kąpieli łagodnie nawilży skórę dziecka, nie podrażni jej, nie spowoduje uczulenia, ani świądu. Ponadto możemy zastosować olej ze słodkich migdałów do masażu ciała niemowląt (sprawdza się np. przy masażu Shantala) oraz jako oliwka po kąpieli, która rewelacyjnie się wchłania i nie pozostawia tłustych plam.U niemowląt nie powinno stosować się oleju codziennie(wystarczy raz - 2 razy w tygodniu), aby skóra mogła przyzwyczaić się do samoregulacji.
A dla każdej z nas, drogie Mamy, olej może posłużyć jako samodzielny kosmetyk - krem do twarzy, baza pod makijaż, nawilżający balsam do całego ciała, odżywka do włosów, na zniszczone końcówki włosów, do skóry głowy, a także jako składnik licznych masek do pielęgnacji skóry dłoni, paznokci i innych części ciała. Jest także pomocny w zapobieganiu i walce z rozstępami po ciąży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz