piątek, 15 listopada 2013

MASŁO SHEA NA MROZY


Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moimi sposobami na ochronę przed wiatrem i mrozem. Jak wiemy kupienie dobrego kosmetyku na zimę dla dzieci to nie lada wyzwanie. Znakomita większość posiada w swoim składzie mnóstwo komponentów syntetycznych - parabeny, PEG, konserwanty, barwniki, emulgatory, substancje zapachowe. Krem ochronny na zimę to również spore obciążenie dla naszego portfela. Dlatego dla moich dzieci, a także dla siebie od dwóch lat stosuję tani, i co dla mnie najważniejsze, ekologiczny zamiennik w postaci masła shea.
Masło shea to olej roślinny pozyskiwany wyłącznie w Afryce z orzechów drzewa Masłosz Parka. Najlepsze jest nierafinowane, tylko takie da nam gwarancję najwyższej jakości i skuteczności w pielęgnacji skóry. Kolor masła zależy od rejonu, z którego pochodziło drzewo i zmienia się od białej (rafinowane, najmniej pożądane) do ciemnokremowej (najlepsze własności kosmetyku).
Masło shea dzięki temu, że w 100% jest naturalne nie alergizuje i jest bardzo łagodne. Jest swoistym bogactwem składników odżywczych, niezwykle ważnych dla skóry kwasów nasyconych i nienasyconych. Pozwalają one na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, zapobiegają utracie wody z organizmu. Masło z powodzeniem można stosować u dzieci z atopowym zapaleniem skóry i innymi problemami skórnymi, do cery wrażliwej. Naturalnie występujące w maśle woski goją drobne podrażnienia. Masło nadaje się również dla osób ze skłonnościami do przetłuszczania cery, nie ma obaw o zatykanie porów. Co istotne masło shea posiada w składzie naturalny filtr 3-4 SPF. Ważne jest, aby przy zakupie masła upewnić się, że jest w 100% naturalny i ekologiczny.
Masło należy stosować w postaci niezmienionej, "prosto ze słoika". Ma ono postać miękkich grudek, które najlepiej rozetrzeć w dłoniach i potem nakładać dziecku na twarz, dłonie oraz inne wybrane części ciała. Doskonale nadaje się na zimową pogodę, mroźną i wietrzną. Masło chroni warstwę lipidową skóry, uelastycznia ją oraz odbudowuje starzejące się komórki.
Drogie Mamy, to także świetny kosmetyk dla nas - często chwalony za hamowanie pogłębiania zmarszczek i doskonałe nawilżenie. Najlepiej stosować masło na noc, nie tylko na twarz, ale na stopy, łokcie, paznokcie i skórki, a nawet na całe ciało :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz